Šéf českého fotbalu? Kandidují opět Fousek a Malík, Berbr chce být místopředsedou

22. Listopad 2017 - 12:44 -- ifotbal

Praha - Do boje o post předsedy, který v květnu uvolnil Miroslav Pelta kvůli obvinění z možného zneužití dotací z MŠMT, se nakonec nepřihlásil Roman Berbr, který poslední půlrok vedl český fotbal z pozice místopředsedy společně se Zdeňkem Zlámalem. Opět se uchází jen o post místopředsedy. Oproti červnu nekandiduje ani ředitel společnosti Ondrášovka Libor Duba.

Čtyřiapadesátiletý Fousek je zkušený fotbalový funkcionář, který vedl na FAČR mezinárodní oddělení, následně byl generálním sekretářem a působil i v komisích futsalu FAČR, UEFA a FIFA. Rovněž je mezinárodním delegátem i v zápasech Ligy mistrů a šéfoval organizačnímu výboru při pořadatelství mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Šestačtyřicetiletý Malík je marketingovým specialistou a momentálně řídí STES, dceřinou společnost FAČR starající se o marketingová práva českého fotbalu. V minulosti pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti Warner Bros. Entertainment, výkonný ředitel nizozemské agentury Boomerang digital či marketingový ředitel ve fotbalové Slavii. Studoval fotbalový management v Lausanne.
Český fotbal je bez řádného předsedy od května, kdy v důsledku dotační kauzy rezignoval Pelta. Na valné hromadě 2. června měl být zvolen jeho nástupce, ale ani tři kola nerozhodla o vítězi. Malík vládl Čechám, Fousek zase moravské komoře. Ve třetím kole potřeboval kandidát ke zvolení vyšší součet hlasů z obou komor dohromady, ale pouze pokud by měl v každé z komor alespoň 35 procent. To se Malíkovi ani Fouskovi nepovedlo získat. Byl tak prodloužen mandát dosavadnímu vedení a byla svolána mimořádná hromada, která 12. prosince zasedne v Nymburce.
Delegáti budou opět rozhodovat mezi Fouskem a Malíkem, přičemž tentokrát by mělo dojít k úpravě stanov tak, aby nemohla vzniknout patová situace a předseda musel být zvolen. Na to tlačí i UEFA. Na stole je návrh, že by případně rozhodlo čtvrté kolo, ve kterém by stačila většina delegátů bez příslušnosti ke komorám.
Seznam kandidátů do výkonného výboru před mimořádnou valnou hromadou FAČR:
Předseda: Martin Malík, Petr Fousek
Místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal, František Jura, Radek Bělák, Karel Kula
Místopředseda za Čechy: Roman Berbr, Pavel Marek
Předseda řídící komise za Čechy: Dagmar Damková
Předseda řídící komise za Moravu: Pavel Nezval, Alan Jančík, Karel Kula
Člen za Čechy: Miroslav Liba, Rostislav Votík
Člen za Moravu: Miroslav Vrzáček, Karel Kula, Pavel Brímus, Pavel Blaha
Člen za ligu: Tomáš Paclík, Marek Hájek, Dušan Svoboda, Pavel Marek, Václav Brabec

Source: 
https://sport.aktualne.cz/fotbal/o-post-prvniho-muze-ceskeho-fotbalu-opet-usiluji-fousek-a-ma/r~8bb1a4b8cf7a11e7b6a9ac1f6b220ee8/
Tags: 
Image: