Češi nestačili na Španělsko

Vytvořit: 06/13/2016 - 22:15
Roman Hubník se snaží zakončit proti Španělsku (0:1)

Velice rozpačitým výkonem vstoupila česká reprezentace na EURO 2016

Španělsko - Česká republika 1:0 (0:0)
87. G. Pique

Muž zápasu: Iniesta

Sestava ŠpanělskoD. De Gea - J. Juanfran , G. Piqué , S. Ramos , J. Alba - F. Fabregas (70. T. Alcántara ), S. Busquets , A. Iniesta - D. Silva , Nolito (82. R. Pedro ), Á. Morata (62. A. Aduriz )
Sestava Česká republika P. Čech - P. Kadeřábek , T. Sivok , R. Hubník , D. Limberský - T. Gebre Selassie (86. J. Šural ), J. Plašil , T. Rosický (88. D. Pavelka ), V. Darida , L. Krejčí - T. Necid (75. D. Lafata )

Prvně bych chtěl zmínit, že mě Vrba příjemně překvapil nasazením Gebreho a Hubníka. To bylo ale vše, co mě příjemně překvapilo. Všichni jsme věděli, že Španělé jsou velice silní a určitě se budeme převážnou dobu bránit. Ale že to bude celých 90. minut a pořádně zahrozíme až v poslední minutě...

Defenzivně se dá hrát i více se ctí a nejenom čekat na to, až to tam jednou Španělsku padne. Samotná obrana, v čele s Čechem, zaslouží pochvalu. Odvracela jeden útok za druhým. O to hůř hrála záloha, která sice bránila, ale nedokázala podržet balón. Maximum jejich snažení byl odkop do autu. O útoku se nemá cenu ani bavit. Ten v podstatě nebyl a Necid by měl problém se uplatnit i v divizních Dobřejovicích.

Shrnuto a podtrženo jsme předvedli o něco málo koukatelnější fotbal než Severní Irsko. Proti Chorvatsku musíme začít i útočit, což Vrba slíbil, tak jsem na to zvědavý. Takto bychom mohli klidně na EURU skončit bez jediného bodu, a to se v historii samostatné Česke republiky ještě nestalo.

TABULKA SKUPINY D