Fotbalové novinky

23.10.2016 - 21:49

Třiadvacetiletý plzeňský útočník Michael Krmenčík se stává sparťanským katem. Podruhé za sebou rozhodl o vítězství Viktorie nad letenským rivalem. Na jaře na Letné dal Pražanům dva góly, v neděli sice jen jeden, ale opět znamenal tři body. Rozhodně se však jako kat nebo specialista na Spartu necítí. „Je to spíš náhoda, připravuji se na ni jako na každý zápas, ale dát Spartě gól a za tři body, to je super krásný pocit. Přál bych to každému. Pro mě to je i splněný dětský sen,“ usmíval se po nedělním podzimním šlágru v Doosan Areně.

23.10.2016 - 21:49

Plzeň - Opět to byla velká a vyrovnaná fotbalová bitva. Už popáté v řadě ale byla šťastnější Plzeň, která vydřela nad Spartou těsnou výhru 1:0. Zatímco Letenské mrzelo,že neproměnili některou z šancí, domácí Západočeši si libovali, jak ligový duel zvládli skvěle takticky.
"V tuhle chvíli nám oproti Plzni chybí větší důraz v pokutovém území a lepší řešení standardních situací a to jak v defenzivě tak v ofenzivě," popsal na pozápasové tiskové konferenci důvod sparťanské porážky trenér Pražanů David Holoubek.

Ten tak zažil vůbec první porážku od té doby, co převzal trenérské křeslo po Zdeňku Šcasném. "První porážka opravdu přišla asi v tu nejméně vhodnou dobu, na Plzeň ztrácíme sedm bodů, nicméně necítím, že by to byl tak velký náskok, aby se už nedal dohnat."
Nejvíc ho mrzí fakt, že Viktoria neměla žádnou velkou převahu a přesto získala tři body. "Dnes to byl remízový zápas, nebylo tam tolik šancí, Plzeň tohle umí zvládat a proti nám už opakovaně. Na nás obzvlášť....

23.10.2016 - 21:12

Už ani kouzlo mladého kouče Spartě proti Plzni nepomáhá. Letenští fotbalisté prohráli s Viktorií popáté v řadě a na čelo ligové tabulky ztrácejí po 11 kolech hrozivých sedm bodů. „Co chybí, abychom Plzeň konečně porazili? Asi větší důraz ve vápně, lepší řešení standardek jak útočných, tak obranných,“ míní trenér David Holoubek po prohře 0:1, kterou skončila jeho série pěti soutěžních zápasů bez porážky.

23.10.2016 - 21:01

Plzeň – Po závěrečném hvizdu musel jen smutně sledovat, jak se fotbalisté Plzně seběhli uprostřed hřiště a slaví důležité vítězství 1:0 nad jeho Spartou. Pražané tak se svým rivalem prohráli popáté v řadě, ale podle útočníka Václava Kadlece herně nepropadli. K lepšímu výsledku na hřišti obhájce titulu prý chyběl hráč-válečník, který by chodil do soubojů na hranici sebeobětování, a klid.